Aktywność na fanpage'u

Responsive image

Twój fanpage nie ma aktywności? Ożyw go z BuyFans

Początkujący amator fanpage'a ma w głowie mnóstwo oczekiwań. Jednak nie ma wiedzy i doświadczenia, aby ożywić swój profil. Warto wtedy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji social media, takiej jak BuyFans i nabrać wiatru w żagle. Zobaczcie, co zyskacie, zwracając się do takiej agencji.

A zatem...

Specjaliści z BuyFans...

  • 1. Dysponują doświadczeniem i wiedzą - agencja social media ma zazwyczaj spore doświadczenie w swoim fachu. Po prostu zajmuje się tylko tym. BuyFans składa się ze specjalistów od sieciowego marketingu. Specjalistów znających i specjalizujących się w strategiach budowania i komunikacji marki. Potrafiących dopasować określoną strategię do budżetu. Umieścić ją na rynku. Zbudować świadomość marki i zaufanie do niej. Zdefiniować grupę docelową. Dopasować do niej kontent.
  • 2. A konkretnie: wiedzą, jak zaangażować fanów– i ożywić tym samym fanpage. Dobra agencja social media taka jak BuyFans dobrze wie, że aby zaangażować fanów należy przede wszystkim ich dobrze poznać. Musicie wiedzieć – kim są Wasi fani, czym się interesują, jakie są ich opinie na różne tematy. Dobrym sposobem na poznanie swoich fanów jest oczywiście zdawanie im pytań ale też dobre określenie grupy docelowej. Angażujące posty to też takie, które odnoszą się głównie do fanów a mniej do marki. Oczywiście można to połączyć, ale fani muszą mieć poczucie, że są najważniejsi, że są ważni dla marki, dopieszczeni. Dobra agencja social media wie, jak stworzyć angażujący post, który będzie jednocześnie przypominał fanom, że liczy się ich zdanie. Może być to na przykład sformułowanie pytania w stylu: jaka jest Wasza opinia?, co o tym sądzicie? Innym pomysłem są ankiety, głosowanie w kwestii rozwoju fanpage'a, poruszanie bieżących tematów, tworzenie cyklu tematycznych, publikowanie zdjęć-zagadek.
  • 3. Załagodzą ewentualny kryzys na Pan Page'u – jak wiadomo, kryzysy zdarzają się wszystkim markom. Nawet tym znanym. A może szczególnie im. Na przykład jeśli pewien niezadowolony klient restauracji okaże się celebrytą. agencja social media taka jak BuyFans ma wiedzę z zakresu zarządzania kryzysem. Pierwszą zasadą zarządzania kryzysem na Facebooku jest monitorowanie miejsc, gdzie pisze się o produkcie i o marce. Dzięki temu można zlokalizować miejsce, gdzie dzieje się coś niedobrego i zlokalizować konkretnego posta dyskredytującego markę. Taki post staje się viralem i zostaje udostępniany przez internautów. Po zlokalizowaniu posta należy zdobyć informacje na temat autora posta. Należy dowiedzieć się tego, w jaki sposób się komunikuje, kim jest, czy jest z konkurencyjnej marki, w jaki sposób lubi aby się do niego zwracać, z humorem czy z dystansem, czy jest elementem grupy wpływu. Następnie trzeba w odpowiedni sposób zareagować, nie prowokując jednak i nie deprecjonując zdania niezadowolonego klienta.
  • 4. Znają dobrze regulamin Facebooka – organizowanie akcji promocyjnych czy też konkursów wymaga dobrej znajomości regulaminu Facebooka. Już samo zorganizowanie konkursu bez opublikowania regulaminu jest błędem, który może Was kosztować co najmniej zablokowanie konta. Konkurs musi być także zgodny z zasadami. Niektórzy wręcz nie organizują konkursów, ponieważ boją się, że nie potrafią zrobić tego profesjonalnie. A to błąd, ponieważ konkursy są jednym z elementów angażujących społeczność internetową. Konkursy pozyskują nowych fanów jak i angażują starych. Kolejnym błędem popełnianym przez amatorów jest zmuszanie osób biorących udział w konkursie do polubienia fapage przy okazji zaakceptowania regulaminu. Jest to błąd – mówią specjaliści – bo metoda ta przyciąga tzw. konkursowiczów, zainteresowanych tylko konkursami. Prawdziwi fani i tak polubią fanpage, jeśli wyda się on im interesujący.
  • 5. Stworzą strategię marketingową dopasowaną indywidualnie do potrzeb – w sieci można znaleźć wiele pomysłów na to, jak rozwinąć swój fanpage, jak sprawić, aby stał się popularny. Jednak prawda jest taka, że nie wszystkie te pomysły muszą zadziałać. Haczykiem jest niedopasowanie strategii do danej marki.Pracownicy agencji social media zwykle mają wiedzę i doświadczenie w tym do jakiej grupy docelowej pasuje taki a nie inny sposób działania. Wiedzą czy też potrafią się zorientować na przykład w tym, czy klienci danej marki lubią częste posty czy wystarcza im post publikowany raz dziennie. I czy fani lubią konkursy czy też wolą bardziej merytoryczne treści. A może uwielbiają zabawne memy.