Zdobywanie lajków

Responsive image

Jak zdobyć lajki na fanpage firmy? Użyj BuyFans!

Niby wiadomo, że warto publikować posty na swoim fanpage'u, aby zaangażować fanów i zdobyć nowe lajki. Ale jak to zrobić, aby obudzić emocje wśród fanów? I o której godzinie, w jakie dni oraz jak często to robić, aby było to skuteczne? Zobaczcie, jak zdobywać lajki i jak ożywić fanpage z BuyFans!

Dodawaj treści budzące emocje

Rozbudzaj...

 • rozbawienie
 • oburzenie
 • sentyment

Wszystko jedno, jakie to będą emocje, może nawet negatywne, ale ważne, że będą. Fani Facebooka uwielbiają być prowokowani. Sprowokować fanów może na przykład kontrowersyjna wypowiedź na polityczny temat albo zdjęcie uroczego psa lub kota. To pobudzi internautów do polubienia. Ale pamiętaj... treść budząca emocje powinna być związana tematycznie z fanpage'm. Na przykład jeśli prowadzisz fanpage na tematy sportu to dobrze, aby tym zwierzęciem, które ma budzić emocje był szybko biegający lampart, swoimi cechami nawiązujący do idei sportu. Nie każde jednak zdjęcie wywoła reakcję. Musi ono być dopasowane do Twojej grupy docelowej. Taka kampania, aby zadziałała, musi być wcześniej przemyślana. Dlatego warto zwrócić się do agencji social media, takiej jak BuyFans, która ma doświadczenie w rozbudzaniu emocji u fanów.

To kolejny sposób na zdobycie polubień, ale kryje on w sobie wiele haczyków. Z jednej strony...

 • można w ten sposób zdobyć nowych fanów i nowe lajki zwiększające zasięg oraz zaangażować bardziej stałych użytkowników
 • ale z drugiej strony źle zorganizowany konkurs może skutkować nawet zablokowaniem konta.

Dobrze więc zorganizować konkurs z agencją BuyFans, która ma doświadczenie w tego typu akcjach. Niezbyt dobrą praktyką jest na przykład zmuszanie nowych fanów do polubienia strony przy okazji akceptacji regulaminu. W ten sposób można przyciągnąć zwykłych konkursowiczów, a nie osoby naprawdę zaangażowane w ten a nie inny konkurs i w konkretną tematykę. Lajki są więc lajkom nierówne!

Aby przyciągnąć prawdziwych fanów trzeba stworzyć kreatywne zadania połączone z prezentacją usług. Z firmą BuyFans uda się to znakomicie! Proponuje ona na przykład...

 • zadanie konkursowe polegające na opisaniu wrażeń z używania danego produktu
 • a nagrodą może być rabat na zakupy albo ekspres do kawy (jeśli produkujesz do niego komponenty, na przykład kapsułki), bo to zachęci klienta do odwiedzenia sklepu kolejny raz, aby na przykład zrealizować rabat czy kupić dodatki do ekspresu

Dodawaj posty. Ale jakie?

Niby oczywiste, ale pozostawia wiele pytań. Na przykład...

 • Kiedy publikować posty?
 • O której godzinie?
 • Jak często?

Z agencją BuyFans na pewno będzie raźniej i profesjonalniej zaplanować akcję publikowania postów na Fan Page. Jedno jest pewne – warto dodawać posty, bo niezbyt dobrą wystawia wizytówkę konto, na którym widnieją (a wręcz straszą) posty sprzed roku. Systematycznie aktualizowane konto sprawia wrażenie żywego, a marka dużo na tym zyskuje. Kiedy zatem publikować?

Badań na temat lajkowania w posty na Facebooku jest sporo. Wiele z nich mówi, że...

 • niedziela i poniedziałek to najgorsze dni na publikowanie czegokolwiek
 • najlepszymi dniami są wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota
 • w linki najwięcej ludzi klika w środę
 • a sobota to królowa udostępniania
 • co ciekawe, ludzie najczęściej klikają w udostępnione treści około godziny 15.00
 • kliknięcia podobno zaczynają rosnąć od godziny 9.00, punkt kulminacyjny uzyskują o 15.00, a po 16.00 zaczynają spadać

Przy czym warto jednocześnie śledzić statystyki własnego fanpage'a, bo klikanie w posty to też częściowo kwestia indywidualna. Nieco inaczej może być w różnych branżach. Inną kwestią jest częstotliwość postowania. Specjaliści zalecają, aby za często nie dodawać postów, jeśli fani czy klienci marki nie są zbyt mocno emocjonalnie z nią związani. Najpierw trzeba przywiązać klientów do marki, a dopiero potem raczyć ich wiadomościami. W przeciwnym wypadku mogą oni poczuć się zmęczeni. Z kolei jeśli posty są często lajkowane i komentowane to warto publikować posty nawet kilka razy dziennie. Specjaliści zalecają publikować 1 – 2 posty dziennie. Istotna jest też forma, w jakiej zwracasz się do swoich fanów. Inaczej należy pisać, jeśli fanami są nastolatkowie a inaczej kiedy stateczni pięćdziesięciolatkowie. Trochę inaczej warto zwracać się do kobiet i inaczej do mężczyzn.