Polubienia i komentarze

Responsive image

Polubienia i komentarze dla postów na Facebooku – ożyw Fanpage z BuyFans

Każdy właściciel Fan Page'a chciałby, aby pod jego postami pojawiało się mnóstwo komentarzy i aby fani lajkowali posty. Niestety, trudno jest wygenerować zaangażowanie, będąc amatorem. Również sama wiedza może nie wystarczyć, jeśli brak jest doświadczenia. Sposób jest prosty – ożyw swój Fan Page z BuyFans – profesjonalną agencją zahartowaną w bojach o komentarze i lajki na Facebooku!


Poznaj 10 sposobów na ożywienie swojej strony z BuyFans!
  • 1. Zaangażuj fanów z BuyFans – a więc zaangażuj ich z głową. Dobra agencja social media zna triki marketingowe, które sprawią, że na Twoim fanpage'u przybędzie komentarzy i lajków. Nie robi tego jednak bez pomysłu, ale najpierw identyfikuje grupę docelową. Po określeniu jej dopasowuje przekaz do danego segmentu.Ważna jest nie tylko treść ale ton – na przykład swobodny lub zdystansowany. Angażującymi postami mogą być na przykład: tworzenie cykli tematycznych, np. Dowcipnych poniedziałków, czy Konkursowych wtorków. Inny pomysł na ożywienie Fan Page'a to publikowanie zagadek, treści typu Engagement bait wymuszające aktywność, czy tez organizowanie konkursów.
  • 2. Dopieść klienta z BuyFans – dobra agencja social media wie, że klient lubi poczuć się najważniejszy i dopieszczony. Zazwyczaj jest związany z marką i lubi mieć poczucie, że jest dla niej ważny, że w jakiś sposób wpływa na losy firmy. Dlatego dobrym sposobem na zwiększenie polubień pod postami i na zmotywowanie fanów do komentowania jest na przykład opublikowanie konkursu czy też sondy, w której fani mogą mieć wpływ na wygląd produktu, jego formę lub kolorystykę. Strategię tę wykorzystują często vlogerzy, którzy proszą swoich fanów, aby zadawali im pytania w komentarzach, a oni odpowiadają na pytania w danym odcinku albo proszą o zadawanie pytań bezpośrednio w Live. Oczywiście na Facebooku również można zorganizować Live. Inne sposoby na dopieszczenie fanów to tworzenie sond, pytanie ich w postach o wiele rzeczy, prośba o dokończenie zdania, np. Moją ulubioną porą roku jest... To kolejny dobry sposób na zintensyfikowanie komentarzy pod postami.
  • 3. Stwórz strategię marketingową z BuyFans – agencja social media BuyFans pomoże Ci dopasować pomysł do konkretnej grupy. Jest wiele sposobów na ożywienie swojego fanpage'a. Wiele z tych sposobów znajdziesz w internecie. Jednak nie wszystkie sposoby są uniwersalne. Są na przykład fani, którzy mogą nie lubić konkursów. Inni fani mogą oczekiwać tylko merytorycznych postów. Inni uwielbiają memy. Jeśli marketingowcowi uda się dopasować przekaz do klienta to ilość komentarzy i lajków na danym fanpage'u może dynamicznie zacząć wzrastać. A wszystko za sprawą odpowiedniej, przemyślanej strategii.
  • 4. Komentuj z BuyFans – aby inni komentowali Twojego fanpage'a wypadałoby skomentować innych. W ten sposób potencjalni fani mają szansę dowiedzieć się o Twoim istnieniu. Albo może nawiązać ciekawe kontakty z właścicielami podobnych fanpage'y i wymienić się promocją swoich stron. Aby komentarze były skuteczne warto zrobić to z profesjonalistami. Pamiętaj, że Twoje komentarze wystawiają Tobie wizytówkę, wiele mówiąc o Twojej marce. Powinny być merytoryczne i ciekawe, aby skłoniły kogoś do kliknięcia w Twój profil. Komentarze to dobry sposób na przyciągnięcie wartościowych fanów. Bo komentujesz zazwyczaj na stronach powiązanych tematycznie i fani ci polubią cię dobrowolnie.
  • 5. Twórz konkursy z BuyFans– dobry konkurs to kolejny sposób na przyciągnięcie nowych fanów, jak i na zaangażowanie starych. Jednak pamiętaj, że źle stworzony konkurs czy też sam regulamin może przyczynić się nawet do zablokowania konta przez Facebook. Dlatego dobrze jest zaufać profesjonalistom, którzy mają wprawę w pisaniu regulaminów konkursów, znają również dobrze regulamin Facebooka. Wiedzą też na przykład, że organizując konkursy można przyciągnąć przez przypadek uwagę tzw. konkursowiczów i wiedzą co zrobić, aby ich jednak nie przyciągać, a generować tylko prawdziwe zainteresowanie.